Çiçek Duygudur, Çiçekçilik Sanat, Çiçek Siparişi Güvendir.

Çiçeklopedia - Çiçek Ansiklopedisi

Çiçeklopedia sayfasına hoş geldiniz. Sizlere burada Çiçek dünyası ile ilgili çeşitli bilgiler verme arzusundayız. İçeriğimiz günden güne genişlemekte olup her ziyaretinizde size daha zengin bir içerik sunmayı arzu ediyoruz.

Mikro Dalga Fırın İle Çiçek KurutmaMikro Dalga Firini ile Kurutma Tercihen silisyum kristalleri gibi bir kurutucu i!e kaplanmis bitkisel materyalin mikro dalgada kurutulmasi en yeni ve cok hizli bir kurutma yontemidir. 
 
Boylesine hizli oldugu icin tecrube kazanincaya kadar sasirtici degisimlerle karşilasabiliriz. Mikro dalgada dogal renkler cok iyi korunur, çiçeklerin buyuk cogunlugu icin (ama hepsi degil) iyi sonuc verir (Vaûghan, 1988). Kurutma islemi basladiginda bitkinin ozsuyu anormal duzeyde dusukse sonuc iyi olmayabilir. 
 
Mikro dalgada kurutmaya en uygun çiçekler arasinda Rosa sp., Chrysanthemum indicum (kasimpati), Tulipa sp. (lale), Dianthus caryophyllus (karanfil), Iris sp. (susen), Cornus sp. (kizilcik), Tagates patula (kadife), Paeonia lactiflora sayilabilir. Asiri derecede kucuk, ince teksturlu ya da narin çiçeklerde bu yontem pek onerilmez. Mikrodalga da kurutma hemen hemen 1 dk. gibi kisa sure icinde gerceklestiginden en dogru sureyi denemelerinizle bulabilirsiniz.
Flora Çiçek Alt Banner